Nicoline van Stapele

 

°Geldrop (NL),1964

lives and works in Ghent

Belgium

M +32 (0)474 314350

www.nicolinevanstapele.com

 

E nicolinevanstapele@gmail.com

 

guest professor Visual Arts sculpture, Hogeschool Gent B, School of Arts KASK-Conservatorium 2010-2015.

 

 

Contact gallery

 

Gallery Hein Elferink

Kastanjelaan 5

NL-7951 KD Staphorst

Nederland

T +31 (0) 522 242414

www.heinelferink.nl

E info@heinelferink.nl

 

 

 

Education

 

1983-1987 Hoger Kunstonderwijs Sculpture, KASK Ghent B

1987-1989 Hoger Kunstonderwijs Conservation and Restoration, KASK Ghent B

1999 G.P.B. Instituut voor volwassenenvorming van het gemeenschaps onderwijs Ghent B

2012 Master of Arts, School of Arts KASK Ghent B

 

 

Projects

 

NOMADIC STUDIO in public space, a project with Golnesa Rezanezhad Pishkani

http://nomadic-studio.blogspot.be

 

P.R.E.S.T.I.G.E.

https://prestigeprestige.wordpress.com/upcomming/delphine-repro-046/

 

 

 

Solo-/duo exhibitions

 

2018   NOT TO BE MISSED, Soloshow in cultuurcentrum, Berlare, B.

 

2017   pink is in the air, installation in Vandekerckhove Koffiebranderij, Brabantdam 55, Gent.

  

2016   SAY NO MORE  a temporary project in public space, sidewall at Hoogpoort,

             City Hall Ghent, a project of BLANCO, Nucleo Ghent B.

 

2016   nooit genoeg, CCHa cultuurcentrum Hasselt B.

 

2016   duo show with Benoît Félix at EVA STEYNEN.DEVIATION(S), Artfair BAD, Gent

 

2015   Top Secret, EVA STEYNEN.DEVIATION(S), Antwerp, B.

 

2014 Bubble Gum Stories, A lyrical abstract performance, as a guest in the studio of Mira Albrecht during Nucleo Open Studios #10, Ghent, B.

 

2014 Softpower, Bronxruimte, Loods 12, Wetteren, B.

 

2011 Wim de Maat and Nicoline van Stapele, Galerie C. De Vos, Aalst, B.

 

2010 Exchanging Boxes, Kanazawa Art Port, Kanazawa, JP. Curator: Meruro Washida

 

2009 Zebrastraat, Ghent, B.

 

2008 Berta 2, galerie C. De Vos, Aalst, B.

 

2007 NUCLEO, Ghent, B.

 

2006 Huize St. Bonaventura, Ghent, B.

Alex Michels and Nicoline van Stapele, Galerie R53, Ostend, B.

 

2005 In den bouw, Kalken, B.

 

2004 Croxhapox instalraam, Ghent, B.

 

2003 Etienne Van Doorslaer and Nicoline van Stapele, Galerij Jan Colle, Ghent, B.

 

1996 Croxhapox instalraam, Ghent, B.

 

1992 Parbleu, Antwerp, B.

 

Galery Y, Brussel, B.

 

 

 

 

 

 

Group exhibitions

 

 

2017    (re)Publiek Kunst & Zwalm. Biënnale in de Zwalmstreek. Leo Copers, Bert Drieghe,
              Gert Scheerlinck, Charlie De Voet, Chris Rotsaert, Claire Stragier, David Tanghe,
              Didier Van De Steene, Ella Vandenbussche, Geert Van der Linden, Hyun De Kempe,
              Inge Decuypere, Jan Leenknegt, Klaas Van der Linden, Kristof Van Heeschvelde, Marc Galle,
              Maya Roest, Nicoline van Stapele, Veerle Michiels, Thijs van der Linden,
              Lena Vandenbussche, Thierry Mortier, Steven Galle, Tessa Groenewoud, Jesse Cremers,
              Matthieu Ronsse
              Bastion 10, Menen. Curators Olivia de Hasque en Henk Delabie.  Artists : Anton Cotteleer,
              Filip Vervaet, Henk Delabie, Johan Gelper, Johan Tahon, Joke Raes, Leyla Aydoslu,
              Nicoline van Stapele, Renato Nicolodi, Nadia Naveau, Karel Breugelmans, Wouter Feyaerts

  

 

              Tinto. Without Tinto, Brussels. Curator : Azad Asifovich. Artists : Eve Beaurepaire,

              Anne Deguelle, Stéphanie Leblon, Sofie Muller, Niyaz Najafov, Luca Resta,

              Nicoline van Stapele, Ekaterina Vasilyeva, Sarah Westphal, Sanne De Wolf.

 

 

 

2016     NO COMMENT, groepstentoonstelling op twee locaties in Gent, een project van 

              kunstenaarscollectief P.R.E.S.T.I.G.E. Deelnemende kunstenaars: Rudi Bogaerts,
              Inge Braeckman, Johan Clarysse, Lieve D’Hondt, Wim de Maat, Stéphane de
              Schrevel, Rachel Gruijters, Florian Kiniques, Bart Spitaels, Elisabeth Van Dam,
              Kristof Van Heeschvelde, Joris Vermassen, Mira Albrecht, Michael Dans, Ann
              Decaestecker, Laure Foret, Alexandra Jacquet, Nicoline van Stapele.

 

 

 

              DE-GENERATIES, Brussel. Curatoren Willem Elias en Sven Vanderstichelen.
              Deelnemende kunstenaars: Fred Bervoets, Hilde Braet, Jan Burssens, Johan
              Clarysse, Peter De Cupere, Karel De Meester, Francis Denys, Olivier Deprez, Karel
              Dierickx, Werner Mannaers, Marcase, Filip Naudts, Merlin Spie, Johan Tahon, Greet
              Van Autgaerden, Philippe Vandenberg, Dirk Vander Eecken, Paul Van Gijsegem, Jan
              Van Imschoot, Jan Van Oost, Maarten Vanden Eynde, Frederik Van Simaey, Koen
              van den Broek, Nicoline van Stapele, Yves Velter, Liliane Vertessen, Colin Waeghe,
              Peter Waterschoot, Peter Weidenbaum, e.a.

 

 

2016    10 jaar kunstenaar van de maand, Zebrastraat, Ghent, B.

              Participating artists: Didier Verriest, Karl Mechnig, Stéphanie Leblon, Sun-Hee Beys,

              Nathalie Vanheule, Hedwig Brouckaert, Hendrik Vermeulen, Colin Waeghe,

              Tom Van de Weghe, Delphine Lebon e.a.

 

              LA CHAMBRE DAMIS, La Manicle / Satellite / Brindeau, Le Havre, Fr.

              Participating artists: Argatti, Nelson Balbela, Toni Belmez, Elise Bergamini, Philippe Blaizot,

              Hélène Blanc, Marie-Noële Bordeaux, Benoît Chartier, Marie Chéné, Loreto Corvalan,

              Cumbone, Michaël Dans, Emmanuel Darley, Fabien Dolinski, Mathis Duruz, Juan-Pablo Espinoza,

              Arianne Foks,Maya François, Gilles Gobin, Cédric Guillermo, Yves Helbert, Emmanuelle Hincelin,

              Fabrice Holbe, Christophe Horlain, Denis Huneau, Stéphane Jouenne, Marta Ka, Alain Kokor,

             Jean-Christophe Leforestier, Jérôme Le Goff,Claude Léon, Michel Léonardi, Gaspard Lieb,

             Anne Lizy, Souad Mani, Eudes Menichetti, Fred Michiels, Moi c Fil, Hélène Muheim, Mystinguett,

             Maël Nozahic, Dominique Paris, Marine Penhouet, Anne Prampart, Virginie Rochetti,

             Marlène Sabathier, Ana Salcovsky, Eric Sault, Sylvie Sauvageon,Nicolas De Soyes,

             Nicoline van Stapele, Hitomi Takeda

 

 

              Amsterdam Drawing, galerie Hein Elferink, Amsterdam, Nederland.

 

              Deelnemende kunstenaars: Frank Van Hiel, Arjan Janssen, Linda Karshan,
              Sandra Kruisbrink, Nicoline van Stapele

 

  

 

              VILLA DE OLMEN ruimte voor actuele kunst, Wieze. Participating artists :

 

              Ibrich Gees, Nicoline van Stapele, Robin Vermeersch, Ucad e.a.

 

 

 

             Kunst, werk aan de winkel, Hengelo, Nederland. Participating artists :

 

             Viktoria Gudnadottir, Nanon Morsink, Nicoline van Stapele e.a.

 

 

 

2015   TOUCH-LINES #2 at EVA STEYNEN.DEVIATION(S), Antwerpen.

            Participating artists : Nicoline van Stapele, Michel Vaerewijck, Io Van

            Oostveldt, Michiel Albers, Aurélie Gravas, John Van Oers, Benoît Félix, Laure Forêt

 

            Amsterdam Drawing, galerie Hein Elferink, Amsterdam, Nederland.

            Participating artists : Frank Van Hiel, Arjan Janssen, Linda Karshan,

            Sandra Kruisbrink, Nicoline van Stapele

 

            D.ART, Mechelen. Curators: Koen Leemans, Hans Martens, Steven Op de

            Beeck, Paul Poelmans, Anne Van De Voorde, Herman Van Ingelgem, Dirk

            Vanhecke. Participating artists : Véronique Alberghs, Frederick Bell,

            Ben Benaouisse, Evelien Boden, Julie Booms, Carlos Caballero, Sarah

            Carlier, André Catalão, Alexandra Crouwers, Hannah De Corte, Tamara Dees,

            Bieke Depuydt, Vincent de Roder, Joachim Devillé, Sarah De Vos, Adelheid

            De Witte, Lara Dhondt, duo larbitssisters, Sam Eggermont, Meltem Elmas, Jo

            Foulon, Jeroen Frateur, Jeroen Hollander, Jonathan Huygen, Geert

            Koekoeckx, Nicholai Leentvaar, Maaike Leyn, Steven Messiaen, Chloé Op

            de Beeck, Kevin Reynaert, Kurt Ryslavy, Nele Tas, Denitsa Todorova,

            Niels Vaes, Lut Vanautgaerden, Caroline Van den Eynden, Griet Van de

            Velde, Peter Van Eyck, Kristof Van Heeschvelde, Sarah van Marcke,

            Frederik Van Simaey, Nicoline van Stapele, Roeland Tweelinckx, Tom

            Woestenborghs, Matthias Yzebaert.

 

           VILLA DE OLMEN ruimte voor actuele kunst, Wieze. Participating artists : Ibrich Gees,

           Nicoline van Stapele, Robin Vermeersch, Ucad e.a.

 

           Kunst, werk aan de winkel, Hengelo, Nederland. Participating artists :

           Viktoria Gudnadottir, Nanon Morsink, Nicoline van Stapele e.a.

 

2014   50 jr Minimalisme, atelier-gallery Quartier A, Aalst. Curator: Karolien Deman.
             Participating artists : Luc Arijs, George De Decker, Dan Dhaen, Francois
             Deshommes, Antigone Michalakopoulou, Jef Mouton, Peter Van Eyck, Lies Van
             Gasse, René Van Gijsegem, Lucas Van Schuylenbergh, Nicoline van Stapele, Larissa
             Viaene, Helen White.


            13b-creative platform, Gent.
            Deelnemende kunstenaars: Evelien Cammaert, Joris Perdieus, Donald Van Ruiten,
            Nicoline van Stapele


            (B) - 1, Galerie Hein Elferink, Staphorst, Nederland
            Participating artists : Marc Angeli, Alain Biltereyst, Frank Van Hiel, Elke Van
            Kerckvoorde, Vincent De Roder, P.B. Van Rossem, Nicoline van Stapele, Dirk Zoete


            A PRESENTation, La Châtaigneraie, Centre Wallon d'Art Contemporain, Flémalle
            Curator Michel Leonardi.
            Participating artists : Michaël Dans, Michel Leonardi, Maaike Leyn, Pierre
            Pétry, Emilia Ukkonen, Nicoline van Stapele

 

2013  There are stories of coincidence and chance of intersections and strange things told

            and which is which and who only knows?, Nucleo vzw, Universiteitsgebouw

            Paddenhoek, Ghent, B. Curators Laura Herman, Mieke Mels.

            Participating artists: Ben Benaouisse, Line Boogaerts, Jean-Marie Bytebier, Mario Debrabandere,

            Wim de Maat, Frank Depoorter, Juan Duque, Olivier Goethals, Tessa Groenewoud,

            Bart Jacques, Georgia Kokot, Elise Lepage, Maaike Leyn, Monia Montali, Lore Rabbaut,

            Emma van der Put, Kristof Van Heeschvelde, Simon Van Parys, Nicoline van Stapele,

            Giannina Urmeneta Ottiker, Sarah Westphal en Conrad Willems

 

            EVENTSHAME! (Hide & Show), ERROR ONE, Pianofabriek, Brussels, B. Curator Ria Van Landeghem.

            Participating artists: Rita Alaoui, Thomas Bogaert, Cel Crabeels, Sam Eggermont,

            Annelies Slabbynck en Nicoline van Stapele

 

            ALL YOU NEED IS IN DANGER, Entrepot Fictief, Ghent, B. Curators: Ben Benaouisse, Alexis Devos,

           Jasper De Pagie, Dany Deprez

           Participating artists: Ben Benaouisse, Jasper De Pagie, Dany Deprez, Alexis Devos, Thierry Mortier,

           Matthieu Ronsse, Kristof Van Heeschvelde, Nicoline van Stapele en Sofie Verdoodt

 

           Poetic/Organic, Salon Blanc, Oostend, B. Curator: Els Wuyts

           Participating artists: Nick Ervinck, Koen Hauser, Peter Lagast, Tamara Van San, Nicoline van Stapele

           en Robin Vermeersch

 

           P.R.E.S.T.I.G.E. Echange, Brassgebouw, Brussels, B. Curator: Maaike Leyn

           Participating artists: Mira Albrecht, Tania Antoshina, Barthesque, Ben Benaouisse,

           Cristian Bors & Marius Ritiu, Brantt, Hedwig Brouckaert, Antonio Claudio Carvalho, Leo Copers,

           Mario De Brabandere, Ann Decaestecker, Wim de Maat, Kobe De Peuter, Olivier Goethals,

           Salvador Juanpere, Gerasim Kuznetsov, Stéphanie Leblon, Delphine Lebon, Michel Leonardi,

           Maaike Leyn, Agnes Maes, Sofie Muller, Alan Smith, Kristof Van Heeschvelde en Nicoline van Stapele

 

           P.R.E.S.T.I.G.E. Plateau ROZIER, Instituut der Wetenschappen, University of Ghent, B.

           Curator: Nicoline van Stapele  

           Participating artists: Mira Albrecht, Tania Antoshina, Barthesque, Ben Benaouisse,

           Cristian Bors & Marius Ritiu, Brantt, Hedwig Brouckaert, Antonio Claudio Carvalho, Leo Copers,

           Mario De Brabandere, Ann Decaestecker, Wim de Maat, Kobe De Peuter, Olivier Goethals,

           Salvador Juanpere, Gerasim Kuznetsov, Stéphanie Leblon, Delphine Lebon, Michel Leonardi,

           Maaike Leyn, Agnes Maes, Sofie Muller, Alan Smith, Kristof Van Heeschvelde en Nicoline van Stapele

 

2012  P.R.E.S.T.I.G.E. St.-Elisabeth Begijnhof, Ghent, B. Curator: Nicoline van Stapele

           Participating artists: Mira Albrecht, Barthesque, Brantt, Ben Benaouisse, Mario De Brabandere,

           Ann Decaestecker, Wim de Maat, Olivier Goethals, Stéphanie Leblon, Maaike Leyn,

           Stephanie Maeseele, Kristof Van Heeschvelde en Nicoline van Stapele

 

           Des Galeries à la Galerie, Galerie Saint-Luc, Liège, B. Curator: Michel Leonardi

           Participating artists: Michiel Ceulers, Jean-Marc Chapa, François Curlet, Michaël Dans,

           Lara Gasparotto, Benjamin Monti, Pol Pierart, Nicoline van Stapele en Joël-Peter Witkin

 

2011  De Connectie, NUCLEO, Ghent, B. Curators: Frederik De Preester en Alan Quireyns

           Participating artists: Mira Albrecht, Jean-Marie Bytebier, Mario De Brabandere, Ann Decaestecker,

           Wim de Maat, Stéphanie Leblon, Maaike Leyn, Stephanie Maeseele en Nicoline van Stapele

 

           ART (silence), Bibliotheek Kunstwetenschappen, University Ghent, B. Curator: Benn Deceuninck

           Participating artists: Beatrijs Albers enEmilie De Vlam, Oshin Albrecht, Karin Borghouts,

           Moniek Darge, Anneleen De Causmaecker, Denmark, Brody Neuenschwanderen Nicoline van Stapele

 

           Entrepot Fictief, Ghent, B. Curator: Bert De Geyter

           Participating artists: Oshin Albrecht, Stijn Ank, Maria Blondeel, Marc Cloet, Jesse Cremers,

           Wouter Decorte, Wim de Maat, Rohan Graeffly, Manor Grunewald, Sabine Oosterlynck,

           Monica Von Rautenstrauch en Nicoline van Stapele

 

           De Lading, Cordonnierfabriek, Wetteren, B. Curator: Lieven Cateau

           Participating artists: Hallveig Agustsdottir, Oshin Albrecht, Lieven Cateau, Wouter Decorte,

           Bert De Geyter, Jan Dekeyser, Wim de Maat,  Frank Depoorter & Lore Rabbaut, Johan Gelper,

           Thanh Long Lam, Meggy Rustamova, Kato Six, Hannelore Van Dijck, Kristof Van Heeschvelde

           en Nicoline van Stapele

 

          Strictly Rabbit 10+11+12, Ghent, B. Curator: Lieven Cateau

          Participating artists: Hallveig Agustsdottir en Nicoline van Stapele

 

          Stil Weerbarstig Abstract in Van de Veldes Kunstbib, Bibliotheek Kunstwetenschappen Universiteit Ghent, B.

          Curator: Benn Deceuninck

          Participating artists: Oshin Albrecht, Anneleen De Causmaecker en Nicoline van Stapele

 

2010 Gigacase, Lineart, Ghent, B. Curator: Joost Declercq

           Participating artists: Koenraad Tinel, Nicoline van Stapele, Bruno Walpoth en Peter Weidenbaum

 

2009 De Collectie, NUCLEO, Ghent, B. Curators: Sjoerd Paridaen en Philippe Van Cauteren

           Participating artists: Michiel Ceulers, Mario De Brabandere, Ann Decaestecker, Wim de Maat,

           Frank Depoorter, Stéphanie Leblon, Maaike Leyn, Sofie Muller, Tinka Pittoors,

           Carole Vanderlinden en Nicoline van Stapele

 

2008 MMO (Mobile Measurement Observatory), NUCLEO, Ghent, B.

          Participating artists: Wim de Maat, Ann Decaestecker en Nicoline van Stapele

 

2007 4+4, Huize St. Bonaventura, Ghent, B.

          Participating artists: Paul Gees, Dan Van Severen en Nicoline van Stapele

 

2006 Basics #2, Croxhapox, Ghent, B.

          Participating artists: Bart Baele, Michaël Borremans, Thomas Broadbent, Hedwig Brouckaert,

          Fia Cielen, Mario De Brabandere, Wouter Decorte, Evert Defrancq,  <sp